LIFE PACK SOLUTIONS (GENERAL)

Allrestaurants - LIFE PACK SOLUTIONS - Bursa, TURKEY

Address: Sedir Cad.No15 PK 16140 , Bursa, TURKEY
Phone: +902244112371 Mobile: * Fax: *
Website: http://lifepacksolutions.com Email: *

EN
Established in 1995, Aypek manufactures products at a factory built on a closed area of 9000 m2 in the Nilüfer Organized Industrial Zone, Bursa.
Aypek manufactures state-of-the-art technology plastic materials required by industrial organizations, particularly automotive industry. Aypek exports its products developed as a result of R & D activities to 15 countries. As part of R & D activities, Aypek receives know-how and consultancy service from leading British and American companies operating in the plastic industry.

We intend to drive our export figures further up soon with our R & D investments that constitute the foundation of our success in order to increase our contribution to the national economy.

TR
Firmamız, 1995 yılında kurulmuş olup Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde 9000 m2’lik kapalı alana sahip bir fabrikada üretim gerçekleştirmektedir.Aypek, otomotiv sektörü başta olmak üzere, sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu ileri teknoloji ürünü plastik malzemeleri üretmektedir. Araştırma- Geliştirme faaliyetleri sonucu geliştirdiği ürünler ile 15 ülkeye ihracat yapmaktadır. Ar-Ge faaliyetleri kapsamında İngiltere ve ABD’de plastik sektöründe çalışan öncü firmalardan Know-How ve danışmanlık hizmeti almaktadır.

Başarımızın temelini oluşturan Ar-Ge yatırımlarımız ile çok kısa sürede ihracat miktarımızı daha da yukarı çekerek, ülkemiz ekonomisine olan katkımızı arttırmayı hedeflemekteyiz.

ES
Nuesta empresa, se fundó en 1995 en área industrial de Bursa Nilufer, área es cerrado y 9000m2 Realiza la producción en esta fábrica.Aypek, produce los materiales plásticos producto tecnología avanzada primero para las necesidades de sectoría de automotriz y después para otros instituciones industriales. Hace exportación de los productos a 15 países en resultado de actividades de investigación –desarrollo. Recibe servicio de asesoría de una empresa pionero Know – How que trabaja en alcance de las actividades de AR-Ge en Inglaterra y en Estados Unidos en la sectoría de plástico.

Nuestro objetivo llevar a superior cantidad de exportación, aumentar contribución a economia de país con la nuestra inversión que forma la base de nuestro éxito.

Allrestaurants - LIFE PACK SOLUTIONS - Bursa, TURKEY Allrestaurants - LIFE PACK SOLUTIONS - Bursa, TURKEY Allrestaurants - LIFE PACK SOLUTIONS - Bursa, TURKEY Allrestaurants - LIFE PACK SOLUTIONS - Bursa, TURKEY Allrestaurants - LIFE PACK SOLUTIONS - Bursa, TURKEY
x
X